• La reducere!
 • -110,00 lei
 • Nou

Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke marimea XS

TN-CJ-CORXS
495,00 lei
385,00 lei Economiseste 110,00 lei
cu TVA

Centura postnatala abdominala, pentru recuperarea postnatala de la Lola&Lykke, cu o tehnologie inovatoare cu compresie dubla ofera sprijinul atat de necesar pentru muschii abdominali si lombari.

Cantitate
In stoc

Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke

Centura postnatala abdominala, pentru recuperarea postnatala de la Lola&Lykke, cu o tehnologie inovatoare cu compresie dubla ofera sprijinul atat de necesar pentru muschii abdominali si lombari, slabiti si instabili in urma nasterii. Aceasta ofera suport confortabil dupa sarcina, ce actioneaza in zona abdomenului, soldurilor si spatelui, atenuand durerile de spate, imbunatatind postura, precum si la realinierea usoar  a muschilor abdominali, reducand semnificativ, aspectul „burticii de mama”.


Caracteristici Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke:

Compresia delicata accelereaza fluxul de miscare al fluidelor din corp si implicit, recuperarea dupa sarcina si travaliu.

BENEFICIILE CENTURII NOASTRE POSTNATALE

 • Fara latex, respirabil, hipoalergenic.
 • Calitate superioara a materialelor regasita in context de siguranta medicala si biocompatibilitate (‘medical grade quality’).
 • Recomandata atat pentru recuperarea vaginala (in urma nasterii naturale), cat si pentru cea abdominala (in cazul nasterii prin cezariana).
 • Sistem dublu de compresie reglabil pe dimensiune, pentru confort optim.

SUPORT AJUSTABIL CU COMPRESIE DUBLA, RECOMANDAT DE FIZIOTERAPEUTI

Centura postnatala Lola&Lykke a fost dezvoltata in colaborare cu kinetoterapeuti finlandezi de maternitate. Designul ergonomic, impreuna cu tehnologia unica de compresie dubla, ofera mamelor cel mai bun sprijin posibil dupa sarcina. Centura pentru suport postnatal are doua panouri de prindere reglabile, permitand o potrivire confortabila, perfecta, in jurul zonei abdominale. Cele doua panouri de compresie superioara si inferioara, reglabile individual, permit adaptarea benzilor, pentru fixare perfecta si nivel optim de compresie, potrivit fiecarei utilizatoare. Banda de sustinere este sigura si confortabila, putand fi utilizata in timpul tuturor activitatilor zilnice, precum si in timpul exercitiilor fizice.

POTRIVITA PENTRU UTILIZARE DUPA NASTERILE NATURALE SI CEZARIANE

 • Centura postnatala ce se recomanda a fi folosita imediat dupa nastere (naturala sau cezariana) pentru a ajuta la recuperarea planseului uterin, pelvian, precum si pentru a stabiliza abdomenul, imbunatatind in acelasi timp postura.
 • Centura este hipoalergenica si nu irita pielea.
 • Centura de sustinere poate fi purtata imediat dupa cezariana si a fost conceputa special pentru utilizare postoperatorie. Centurile de dupa sarcina pot fi folosite pentru a accelera procesul de recuperare dupa o interventie chirurgicala abdominala, cum ar fi cezariana. Centura postnatala Lola&Lykke ofera suport pentru sustinerea inciziei chirurgicale, mentinand pozitia corecta a muschilor abdominali si accelerand circulatia in zona chirurgicala, ceea ce favorizeaza vindecarea si reduce inflamatia.
 • Centura trebuie sa fie intotdeauna plasata peste incizie si trebuie fixata confortabil, insa nu foarte strans, astfel incat sa puteti respira confortabil.


MATERIAL TEHNIC RESPIRABIL, FARA LATEX, CE GARANTEAZA CONFORTUL

Materialul tehnic de inalta calitate dezvoltat pentru sustinerea postpartum a abdomenului este 100% fara latex si non-alergenic. Canalele de compresie tesute individual permit un flux de aer optim si creeaza o senzatie respirabila, eliminand riscurile posibilelor iritatii specifice pielii sensibile de dupa nastere. Centura are un interior unic super-moale, ceea ce o face perfecta pentru pielea delicata. Datorita elasticitatii si sistemului dublu de prindere, centura se aseaza perfect peste zona abdominala, ajustandu-se la miscarea normala a corpului.

PENTRU CELE MAI BUNE REZULTATE, SE RECOMANDA PURTAREA CENTURII, IMEDIAT DUPA NASTERE

Puteti incepe sa utilizati Centura postnatala imediat dupa nasterea normala sau cezariana. Va recomandam sa folositi centura de sustinere in mod regulat timp de cel putin 6-12 saptamani, imediat dupa nastere, iar daca doriti, centura poate fi purtata mai mult timp. Daca ati avut o cezariana, va rugam sa va asigurati ca banda centurii este pozitionata peste rana chirurgicala si ca aceasta nu creeaza disconfort in zona respectiva. Daca aveti indoieli sau daca se aplica conditii speciale pentru sanatatea dumneavoastra dupa nasterea copilului, va rugam sa consultati mai intai medicul dumneavoastra.

A nu se utiliza in timpul sarcinii. Daca simtiti orice durere sau disconfort, intrerupeti utilizarea si consultati-va medicul.

PURTATI IMEDIAT DUPA NASTERE PENTRU CELE MAI BUNE REZULTATE

Puteti incepe sa utilizati centura de suport postnatal, imediat dupa nasterea normala sau cezariana. Va recomandam sa folositi centrura de sustinere in mod regulat timp de cel putin 6-12 saptamani, imediat dupa nastere, dar daca doriti, centura poate fi purtata mai mult timp. Daca ati avut o cezariana, va rugam sa va asigurati ca banda este pozitionata peste rana chirurgicala si ca nu freca rana. Daca aveti indoieli sau daca se aplica conditii speciale pentru sanatatea dumneavoastra dupa nasterea copilului, va rugam sa consultati mai intai medicul dumneavoastra.

A nu se utiliza in timpul sarcinii. Daca simtiti orice durere sau disconfort, intrerupeti utilizarea si consultati-va medicul.

STANDARDE DE INALTA CALITATE – DESIGN DIN FINLANDA

 •  Tehnica materialului noastru pentru compresie combina elasticitatea ridicata cu calitatea unica pentru confort desavarsit.
 •  Tehnologia noastra inovatoare Compression ofera suport maxim.
 •  Centurile noastre sunt realizate manual in conformitate cu cele mai inalte standarde calitate.
 •  Castigatori ai premiului de bronz la Made for Mums Awards 2020 ca cel mai bun produs de sanatate pentru parinti.
 •  Centurile noastre pentru suport au fost premiate la concursul de design din Finlanda - marca fiind o dovada a excelentei in design finlandez.

MARCA DURABILA

Lola&Lykke reprezinta garantia unor produse de inalta calitate, de lunga durata, in ambalaje 100% reciclabile, fara plastic. Compensam amprenta de carbon din productie, transport si promovam schimbari sociale pozitive prin sprijinirea unor initiative de sanatate materna.

Marimi

Panourile de fixare complet reglabile garanteaza o potrivire perfecta. Fiecare dimensiune a benzilor, ofera 25 cm de ajustabilitate pentru a creste odata cu burtica.

COMPOZITIE

82% nailon, 18% poliester.

INSTRUCTIUNI DE INGRIJIRE

 • Aerisire.
 • Stergerea petele de suprafata cu o carpa umeda.
 • Cand este necesar, spalati delicat de mana in apa rece. Nu inmuiati. Uscare nepliata, departe de surse de caldura.

Detalii tehnice Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke:

 • Greutate: 0.4 kg.
 • Garantie: 12 luni.

Vezi detalii despre Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke pe pagina producatorului.

DOWNLOAD MANUAL Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke.

VEZI VIDEO Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke:

Lola&Lykke

Suntem Lola&Lykke, un brand finlandez premiat care proiecteaza si dezvolta produse unice de sanatate si wellness pentru mame

Faceti cunostinta cu Lola&Lykke.

Ce ne motiveaza


Am fondat Lola&Lykke in 2018, dupa ce am intampinat complicatii majore in timpul nasterii si in perioada postpartum. In urma acestui eveniment, s-a aprins in noi un impuls puternic: sa pregatim alte femei pentru evenimentele care vin odata cu sarcina si nasterea.

Scopul nostru este de a educa, conecta si pregati femeile pentru rollercoaster-ul fizic si emotional care insoteste adesea calatoria de a deveni mama, astfel incat toate femeile sa se simta sprijinite in timpul acestei schimbari majore de viata. La Lola&Lykke credem in MAMA FIRST. Cea mai buna alegere pe care o poate face orice parinte va fi, fara indoiala, una informata.

     Ne angajam sa dam parintilor informatiile si sprijinul de care au nevoie pentru a fi parintii fericiti si sanatosi de care au nevoie copiii lor.

In mijlocul vietii noastre ocupate de familie, a avea grija de noi insine inseamna adesea cheltuieli mari si timp pe care nu il prea avem. Totusi, suntem de fapt constienti ca o mama este capabila sa prospere doar atunci cand este ingrijita si ea.

Daca putem incuraja mamele sa aiba grija mai mult de ele insele si sa le facem sa se simta mai putin singure cu schimbarile din viata si corpul lor, atunci ne-am facut treaba bine.

Cunoastem suisurile si coborasurile maternitatii. Daca exista un lucru pe care maternitatea ne-a invatat este ca nu poti face asta singura. Echipa noastra formata din moase cu experienta, fizioterapeuti si alti experti, lucreaza impreuna pentru a naviga, pentru a educa si pentru a ajuta mamele sa faca cele mai bune alegeri. Impreuna ne putem asigura ca fiecare femeie isi face auzita vocea si sprijinul de care are nevoie, astfel incat sa poata prospera pe parcursul intregii calatorii de a deveni mama.

Suntem doua mame finlandeze conduse de standarde puternice si de convingerea ca ingrijirea materna ar trebui sa fie sigura si accesibila pentru toata lumea. Suntem dedicati sa transformam acest lucru in realitate prin stabilirea unui nou standard pentru sanatatea materna, folosind cercetarea clinica, expertiza in ingrijirea sanatatii si tehnologiile digitale pentru a crea o experienta unificata, bazata pe dovezi si personalizata. Alaturi echipa noastra de experti in domeniul sanatatii, comunitatea maternitatii si platforma digitala de asistenta, suntem aici pentru a va sprijini la fiecare pas.

Valorile noastre

EMPATIE

Am fost acolo unde multi dintre voi sunteti astazi; acele sentimente, ganduri si experiente conduc tot ceea ce facem pentru a redefini bunastarea femeilor in timp ce te pregatesti pentru maternitate.

CUNOASTERE

Este esential sa acordati prioritate bunastarii dvs. in timpul si dupa sarcina, motiv pentru care ne bazam doar pe maternitate bazata pe dovezi, pe sanatate si pe stiinta medicala preventiva.

INOVATIE

Acesta este secolul 21. Designul nordic este printre cele mai bune din lume. Nu ne vom odihni pana cand fiecare mama nu va avea acces la cele mai inovatoare si atent produse si servicii.

ATITUDINE

A fi parinte este enorm si uneori va fi mai intens decat ti-ai imaginat. Este normal sa va faceti griji, dar a sti cand sa rada este o abilitate de care fiecare parinte are nevoie.

IMPACT

A deveni mama este o experienta minunata, care schimba viata. Misiunea noastra este sa ne asiguram ca mamele de pretutindeni sunt echipate pentru a acorda prioritate bunastarii lor la fiecare pas.

https://lolalykke.com/
TN-CJ-CORXS

Fisa tehnica

GREUTATE:
0.4 kg
GARANTIE:
12 luni

Referinte specifice

Reviews

Scrie-ti recenzia

Centura modelatoare postnatala Lola&Lykke marimea XS

Centura postnatala abdominala, pentru recuperarea postnatala de la Lola&Lykke, cu o tehnologie inovatoare cu compresie dubla ofera sprijinul atat de necesar pentru muschii abdominali si lombari.

Scrie-ti recenzia

Transport si livrare

Transport gratuit

Livrarea se face prin curier, direct la adresa indicata. Unele produse, la cerinta clientilor, pot fi ridicate direct din depozite. In astfel de situatii, detaliile vi se vor comunica telefonic, in functie de locatie de locatie si marca.

Oferim transport gratuit pentru aproape toate produsele din magazinul nostru, oriunde in tara.

Exceptii:

 • - zonele izolate sau care nu intra in aria de acoperire a firmelor de curierat cu care colaboram.
 • - cateva produse cu caracter special, caz in care taxa de transport va va fi comunicata telefonic.

In ambele situatii vi se confirma / infirma telefonic existenta taxei de livrare telefonic, INAINTE DE CONFIRMAREA TRIMITERII COMENZII.

Termen livrare

Produsele comandate se livreaza uzual in 24- 48 ore lucratoare de la confirmarea telefonica a existentei lor pe stoc, la adresa indicata de catre Dvs. in comanda. Exceptie fac produsele cu status aparte - vi se va comunica clar daca produsul ales este in aceasta situatie, disponibile pe baza de comanda speciala, care se vor aduce la cerinta Dvs. expresa.

SHOPBEBE.EU nu isi asuma intarzierile datorate problemelor furnizorului sau firmei de curierat dar se angajeaza sa va asiste pana la rezolvarea situatiei - pana cand produsul ajunge la Dvs.

Alte detalii

Conform legii, curierul nu are dreptul de a desface coletul. Puteti face asta abia dupa efectuarea platii. In cazul produselor neconforme returul se va face conform detaliilor din pagina Retururi. AVETI DREPTUL DE A RETURNA PRODUSELE conform conditiilor.